En İyi 15 Google Anahtar Kelime Sıralama Araçları

google-anahtar-kelime-siralayici-grafigoo.png

Sitelerinizi daha da geliştirmeniz için mevcut sıralamalardan haberdar olmanıza yardımcı olacak en iyi Google Anahtar Kelime sıralama araçları.

Çevrimiçi varlığınızı genişletmek istiyorsanız, organik trafiğinizi artırmayı düşünmeye başlamanız gerekir. Bu, sitenize Google’a benzer arama motorları aracılığıyla gelen insanlar sayesinde elde ettiğiniz trafiktir.

Şimdi, zaten bildiğiniz gibi, organik trafiğinizi iyileştirmek için Google’ın arama sayfalarında daha iyi bir sıralamaya ihtiyacınız olacak.

Dolayısıyla, temelde, Google’ın arama sayfasındaki belirli bir anahtar kelimeye atıfta bulunmak için en üst sırada yer alan diğer web siteleriyle rekabet ediyorsunuz. Buna Google Anahtar Kelime Sıralamanız denir .

Bu nedenle, ana oyun anahtar kelime sıralamanızı iyileştirmek ve daha fazla organik trafik almaya başlamaktır. Şimdi, doğru SEO yapmanın daha iyi bir sıralamaya yol açacağı köklü bir gerçektir.

Ama aslında ne kadar çaba harcamanız gerekiyor? Mevcut Anahtar Kelime Sıralamanız hakkında zaten bir fikriniz varsa, bu sorun kolayca çözülebilir.

Bilmeyenler için, Google Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek İçin En İyi Araçlardan bazılarının kısa bir listesini bir araya getirdik .

Bunları kullanmaya başladığınızda ve sonuçlarına göre harekete geçtiğinizde organik trafikte önemli bir gelişme göreceksiniz. Yani daha fazla uzatmadan, hadi gösteriye gidelim.

SEO Nedir?

SEO Nedir? internette gezinirken, hele ki web sitesi sahibiyseniz veya web sitesi açmayı düşünüyorsanız  hemen her yerde karşılaşacağınız cümle şüphesiz seo’dur. Peki...

En iyi anahtar kelime Sıralaması Denetleyicisi Araçları

🔑Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Listemizi bitirdikten sonra, doğrudan Anahtar Kelime Planlayıcı aracı olan Google’dan bir giriş yaptık. Bu tam olarak bir sıralama denetleyicisi aracı değil, yüksek arama hacmine sahip içerik oluşturmanıza yardımcı olacak bir araçtır.

Sitenizin trafiğini artırmak istiyorsanız, hepimiz uygun anahtar kelime araştırmasının çok önemli olduğunu biliyoruz. Anahtar Kelime Planlayıcı aracı, yüksek arama hacmine sahip ancak düşük rekabet düzeyine sahip anahtar kelimeleri elde etmenize yardımcı olur, böylece yayınınızı sıralayabilir ve trafiği hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

Bu araç, sitenizin anahtar kelime sıralamasını kontrol etmek için kullanılabilir; aracın temel işlevi, belirli bir anahtar kelimenin ne kadar iyi performans gösterdiği, zaman içinde elde ettiği veriler ve daha fazlası hakkında raporlar bulmaktır.

Bir AdWords hesabı kullanmak tamamen ücretsizdir. Kuşkusuz, Google’ın kendi ürünü olduğu için size en güncel ve doğru bilgileri verecektir.

google-anahtar kelime planlayıcısı

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑SEOProfiler

SEOProfiler Google anahtar kelime sıralamanızı kontrol etmek için en organize ve güçlü SEO araçlarından biridir . Aracı ilk kullanmaya başladığınızda, motor tercihleri, dil ve ülke, anahtar kelimeler, belirli arama türleri, yani videolar, görseller ve benzeri gibi gerekli verileri sağlamalısınız.

Ancak, araca gerekli tüm bilgileri sağladığınızda, elde edeceğiniz sonuç fantastik bir sonuç değildir.

Araç, size arama sayısını, anahtar kelimelerin zorluğunu, anahtar kelimeye göre şu anki sıralamanızı, sitenizin bulunduğu yerlerde ve rakiplerinizin performansını içeren bir dizi bilgi verecektir.

SEOProfiler’ın en etkileyici özelliği, anahtar kelime için sıralamayı iyileştirmek için emek harcayacağınız gerekip gerekmediğini size söyleyen Sıralama Fırsatları aracı olacaktır.

SEOProfiler

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑SEMrush

SEMrush iyi bilinen bir anahtar kelime takip aracıdır ve birçok profesyonel tarafından kullanılmaktadır. En önemli avantajlarından biri kullanım kolaylığı olacaktır.

Bir sitenin veya sayfanın URL’sini ekleyebileceğiniz özel bir arama çubuğuyla gelir ve sayfanın veya gönderinin Google’da hangi anahtar kelimeleri sıraladığını size bildirir.

Ayrıca, rakiplerinizin bu sonuçtaki anahtar kelimelere referans olarak nasıl performans gösterdiğini de inceleyebilirsiniz.

Ancak, aracın sıralamalarını analiz etmesini istediğiniz her anahtar kelimeyi manuel olarak seçmek zorunda kalacağınıza dikkat etmek gerekir.

Bu kullanımı can sıkıcı olabilir, fakat diğer birçokları için faydalı olabilir. Verilerinizle biraz zaman geçirmeyi seviyorsanız, SEMrush’un çalışmayı nasıl idare edeceğini göreceksiniz.

SEMrush

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑AuthorityLabs

Şimdi bir acemi iseniz, AuthorityLabs’a bir göz atmanızı öneririz. Kullanışlı ve esnek seçeneklerle bağdaştırılmış, kullanımı kolay, sezgisel bir arayüz sunar.

Örneğin, birden çok alan ekleyebilir ve anahtar kelime sıralamasını kontrol edebilirsiniz . Bu, bu kategori altında pek çok araç tarafından sunulmayan bir şeydir.

Bununla birlikte, yeni başlayanlara yönelik olduğu için kullanıcılara detaylı bir genel bakış sunmaz – bu da eğitimsiz / alışılmadık gözlerle kafa karıştırıcı olabilir.

Seçili arama motoruna atıfta bulunulan anahtar kelime için, yalnızca belirli bir sitenin sıralaması nedir (Google, Yahoo ve Bing (yalnızca seçeneklerdir)) temel bilgilere erişirsiniz.

Aradığınız tek şey Google anahtar kelime sıralamanızda istatistik almaksa, bu araç yeterli olacaktır.

AuthorityLabs

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑Moz Rank İzleyici

Moz, SEO’daki en yüksek yetkili bloglardan biridir. Kullanıcılara yararlı bilgiler sağlamanın yanı sıra, Moz Rank Tracker gibi arama sıralamalarında yardımcı olacak şekilde tasarlanmış SEO araçları ve ürünleri de sunar.

Araç, Google’daki tüm anahtar kelimelerin (ilgilendiğiniz reklamlar) istatistiklerini getirir. Otomatik olarak kendini güncel tutar ve manuel günlük kontrollere gerek kalmadan kullanıcılara en son bilgileri sunar.

İlgili tüm bilgiler e-postalarınıza gönderilir. Oradan, sitenizin Google’ın arama sonuçlarında yükselip yükselmediğini kolayca görebilirsiniz.

Moz Rank İzleyici

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑Ahrefs

Google anahtar kelime sıralamanızı kontrol etmek için daha basit ve kullanımı kolay alternatiflerden birini arıyorsanız, Ahrefs bir göz atmaya değer.

Ancak, çoğu kullanıcının Ahrefs’i birincil bir anahtar kelime sıralama aracıyla (en yaygın olarak SEMrush) birlikte tutmaktan hoşlandıklarını belirtmek önemlidir.

Çünkü Ahrefs ile ana odak noktası geri bağlantılarla ve bu işlevsellik SEMrush ile iyi gidiyor.

Bir araç olarak Ahrefler, rakipleriniz tarafından kullanılan harici bağlantıları, üst sayfaları ve IP’leri ile birlikte görüntülemek için kullanıldığında parlar.

Önemli özelliklerinden biri, anahtar kelime sıralaması hakkında yerelleştirilmiş raporlar sunma seçeneğini içerir. Bu, yurt içi ile karşılaştırıldığında uluslararası olarak nasıl adil olduğunuzu anlamanıza yardımcı olur.

Ayrıca, SEMrush’tan farklı olarak Ahrefs, sitenizin sıralamada yer aldığı anahtar kelimeleri otomatik olarak bulabilir.

AHREF'ler Link Oluşturma Aracı

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑Similarweb

Şimdi trafik bilgileri için popüler araçlardan birine geliyoruz – SimilarWeb’imiz var. Bu, kesinlikle bir anahtar kelime sıralama aracı olarak hedeflenmemiş başka bir araçtır – ancak Ahrefs gibi, bu listede aldığınız diğer araçların birçoğundan elde ettiğiniz verileri kolayca tamamlayabilir.

Araç, kullanıcılara bir sitenin trafiği hakkında, genel olarak, yurt içinde ve kategori sıralaması hakkında ayrıntılı bilgi sağlamak için donatılmıştır.

Ayrıca, bilgilerini görsel olarak daha çok sergilemek isteyen insanlar, SimilarWeb de kullanışlı bir grafik sunuyor.

Ayrıca, verilerinizi rakiplerinizin verileriyle karşılaştırabileceksiniz. Aracın bir diğer kullanışlı özelliği de rakiplere göz kulak olmanız gerektiğini düşündüğü önerileridir.

Similarweb

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑SERP’in Anahtar Kelime Sıralaması Denetleyicisi Aracı

SERP, SEO topluluğunda iyi bilinen bir diğer isimdir ve Anahtar Kelime Sıralaması Denetleyici Aracı, bir anahtar kelimeye göre performansınıza bakış açısı kazandırmak için zengin ve kullanışlı bir özellik sunar. Ve hepsinden önemlisi, araç ücretsizdir!

Bu anahtar kelimeye vermeye değer olan temel övgülerden biri, ihtiyacınız olan tüm bilgileri ne kadar kolay ve hızlı bir şekilde vereceğidir.

Tek yapmanız gereken anahtar kelimeyi, alan adınızı ve rütbenizi kontrol etmek istediğiniz arama motorunu girmek.

Ve bunun gibi, araç birkaç saniyede 250’nin üzerinde arama sonucuyla size çarpacak. Arama hacimleri, TBM vb. Gibi ayrıntılı bilgilere erişebileceksiniz.

SERP'in Anahtar Kelime Sıralaması Denetleyicisi Aracı

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑SEOCentro

SEOCentro aslında bir web pazarlama kaynağıdır, ancak anahtar kelime sıralamasını kontrol etmek için bir tane de dahil olmak üzere birçok SEO aracı sunar.

Araç, Google’ın arama sayfalarındaki sıranızı herhangi bir anahtar kelimeyle ilişkili olarak kontrol etmenize ve ayrıca alakalı anahtar kelimelerle ilgili ayrıntıları vermenize olanak sağlar.

Tek yapmanız gereken, hedeflediğiniz anahtar kelimeyi ve ardından alan adınızı girmektir. Ayrıca, performansınızı karşılaştırmanıza izin verecek rakibinizin adını girme seçeneği de vardır.

Anahtar kelime sıralaması aracının yanı sıra, SEOCentro ile birlikte kullanılabilen başka bir çok yararlı SEO ve pazarlama aracı vardır.

SEOCentro

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑Gelişmiş Web Sıralaması

Gelişmiş Web Sıralaması, anahtar kelime sıralamasının ayrıntılı bir raporunu veren başka bir kapsamlı sıra kontrol aracıdır.

Herhangi bir SEO işini yönetiyorsanız ve müşterilerinize hizmet veriyorsanız, bu araç son derece yararlı olabilir. Bu aracı, yerel sıralama oluşturmak için kullanabilirsiniz, böylece raporunuz müşterinizin bulunduğu bölgede gördükleriyle eşleşir.

Başka bir artı nokta, profesyonel görünmesi için kendi markanızla müşterilerinize gönderebileceğiniz beyaz etiket raporudur.

Gelişmiş Web Sıralaması

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑Google Rank Denetleyicisi

Ve şimdi, listemizin sonuna gelindiğinde Google Rank Checker’a sahibiz . Çevrimiçi olarak anahtar kelime sıralamanızı bulmanıza yardımcı olan ücretsiz alternatifler arasında bu pastayı alır.

Estetik bilge, çok hoş olmayabilir, ama yine de kullanımı en kolay olanlardan biri ve anahtar kelime alanınızı belirli bir alan adı hakkında sıralamanızı kolayca kontrol etmenize izin veriyor.

Rakiplerinizin aynı anahtar kelime için nasıl sıralamada yer almasının yanı sıra web siteniz hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Temel olarak, sizin için tüm aşamayı kurdunuz. Sonunda mevcut konumunuz hakkında genel bir anlayışa ulaşmak için aracı kullanabilir ve tüm anahtar kelimeleri ve tüm farklı rakiplerinizi el ile vurmaya başlayabilirsiniz.

Ancak, tüm bu sürecin zaman alıcı olacağı oldukça açık olmalıdır.

Google Rank Denetleyicisi

SİTEYİ ZİYARET ET

🔑AuthorityLabs

Anahtar kelime sıralamasını takip etmek için başka bir faydalı araç. Bu, küçük ölçekli işletmeler ve orta ölçekli işletmeler için mükemmel bir seçenektir.

Bu araçla, işletmeniz için daha iyi karar verebilmek için yerel SEO sıralamanızın yanı sıra mobil belirli bir sıralamayı takip edebilirsiniz.

Bu araç özellikle müşterileri için SEO’yu yöneten SEO ajansları için iyidir. Müşterileriniz için tüm sıralamaları daha iyi takip etmenize ve markalarınızla onlara beyaz etiket raporları göndermenize yardımcı olacaktır.

AuthorityLabs

SİTEYİ ZİYARET ET

Sonuç olarak

Bu yüzden bunlar Google Anahtar Kelime sıralamasını kontrol etmek için en iyi araçları seçtik. Bunu yararlı bulduysanız bize bildirin.

Ayrıca, bu araçlardan herhangi birini kullanmaya karar verirseniz, deneyiminizle ilgili olarak aşağıdaki yorumunuzu bırakın.

Yine, listede yapması gerektiğini düşündüğünüz başka Google Anahtar Kelime İzleme araçları varsa, bunları da aşağıda belirtin. Diğer tüm kullanıcılara, geri bildiriminizle faydalı olacaksınız.