İllüstratör Ethem Onur Bilgiç

Üçüncü kişisel sergisi Karışık Kaset’i İzmir Enternasyonel Fuarı’nda geçtiğimiz ay gerçekleştiren 1986 doğumlu Ethem Onur Bilgiçin, kesinlikle bu isimlerden biri. 2007’de Mimar Sinan GSÜ’de Grafik Tasarım bölümüne girdikten sonra illüstrasyona tukuyla sarılan Bilgiçin için üniversitenin ilk yılında gittiği Ralph Steadman söyleşi ise dönüm noktası olmuş. Zaten ürettikleriyle kısa sürede de adını duyurmayı başarmış.

Başta dergi ve kitap olmak üzere ürettiği illüstrasyon, çizgi roman ve animasyon çalışmalarıyla bilinen Bilgiç’in gündeminde şu sıralar tiyatro afişleri, kitap kapakları ve bir kısa canlandırma film projesi var.

Bugüne kadar pek çok karma sergide yer alan illüstratör, ilk kişisel sergisini Milk Galeri’de Tatlı Kabuslar ismiyle Aralık 2013’te açtmıştı. İlk sergisinde gördüğü rüyalardan yola çıkarak küçük öyküler oluşturmuş ve bu öyküler için yaptığı illüstrasyonları göstermişti. İkinci kişisel sergisini Bant mag. Havuz’da 2017 Ekim’inde Tövbeler Tövbesi ismiyle açtı. Burada da “Günah” kavramı üzerine düşüncelerini ve anekdotlarını görselleştirdi. Üçüncü kişisel sergisi Karışık Kaset ise, İzmir Enternasyonel Fuarı’nda Eylül ayında açıldı. Bu sergi ilk iki sergiye göre daha farklıydı ve şu ana kadar yaptığı sinema afişleri ve illüstrasyonları sergiledi.

Şimdi gelin Ethem Onur Bilgiç’in çalışmalarına bakalım: