Logo Tasarımı

Logo, kurumsal kimliğin ve firmanızın temelidir. Tüm hizmet ve ürünlerinize yansıtmış olduğunuz karakteristik özelliklerin, sizin ve müşterilerinizin arasında en özele indirgenmiş halidir. O yüzden logo ’nun önemi diğer bütün unsurların en başında gelmektedir.

Üzerine bu kadar anlamın yükleneceği bir logo tasarımı konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Tasarım da şıklık kadar sadeliğinde anlamı bir okadar önemli olacaktır. Anlaşılabilir ve akılda kalıcı olması, seçilebilir ve ayırt edilebilir olması siz hizmetlerinizi gerçekleştirirken pekişecek ve olması gereken anlamı ve bütünlüğü kazanacaktır.

Logo Tasarımı Çalışmaları Süreci;

Projelendirme

İhtiyaçlarınıza yönelik logo’nun sektörünüze veya sunmakta olduğunuz hizmete göre planlanlanarak şekillendirilmesi. Bu nokta da logo’nuzun ana fikri oluşacak ve logo tasarım çalışmanız başlatılacaktır.

Değerlendirme

Hazırlanan örnekler bir ön elemeden geçirildikten sonra tarafınıza sunulur ve sunulan logolar arasından ortak nokta belirlenen logo tasarımı üzerinde yoğunlaşılarak istişare müşteri ile istişare edilir. Sonrasın da ortak nokta belirlenen tasarımı üzerinde alternatifler (duruş açısı, hizalamalar, yer değişiklikleri vb. gibi) oluşturularak tekrar tarafınıza sunulur. Bu alternatifler dahilinde logo çalışması karar verilen tasarım ile sonlandırılır.

Teknik

Sizin için hazırlanan logo tasarımı kesinlikle vektörel olmalıdır. Vektörel olmayan tasarımlar, baskı veya reklam çalışmalarında deforme olacak ve detay kayıpları meydana gelecektir. Oysa ki vektörel olarak hazırlanan tasarımlar, istenildiği kadar büyütülmesi veya istenildiği kadar küçültülmesi halinde detay kaybetmeyecek ve standartını her ortamda koruyacaktır.

Sonuç

Belirlenen logo tasarımı, vektörel ve diğer dosya türevleri ile tarafınıza teslim edilir. Aynı zamanda sizin için hazırlanan tasarım çalışması kendi arşivimizde saklanarak, daha sonra talep edilmesi halinde tekrar gönderilebilir.

Logo Tasarımlarınızı Biz Yaplım
Sizde İşlerinizi Profesyonel bir Ajansın yapmasını istiyorsanız grafigoopr@gmail.com mail adresinden veya 0.545 744 1453 whatsapp hattından bize ulaşabilirsiniz.