Organik Youtube Abone Çekmenin 12 Yolu

youtube-abone

Daha fazla aboneye sahip olan YouTube kanallarının, az abonesi olan kanallardan daha etkili olması daha yüksektir.

Bunun etkisi, YouTube’da belirli anahtar kelimeleri ararken elde ettiğiniz arama sonuçlarında daha fazla fark edilir.

YouTube kanalınıza daha fazla abone alabilirsiniz, böylece çalışmalarınız kanaldaki herkes için daha görünür ve çekici olur. Ancak bu işi yapmak için, işinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için birkaç nokta kullanmanız gerekir.

Video içeriği, yakın geçmişte yaratma ve tüketme açısından diğer tüm içerik türleri arasında muhtemelen en yüksek büyüme oranı olduğunu göstermiştir ; Bunun nedeni, yüksek etkileşim düzeyidir.

Vlogging’den (Video Bloglama) Video Pazarlama’ya kadar , işletmeler ve kişiler video içeriği oluşturma konusunda giderek daha fazla yoğunlaşıyor.

Video paylaşımı için en iyi platformlardan biri olan YouTube, ayda bir milyardan fazla ziyaretçiye sahip ve hatta hızla büyümektedir.

Facebook ve Twitter gibi platformlar da video içerik üretimine adım attı ve kullanıcılar markalarına daha fazla trafik ve ilgi çekmek için videolardan en iyi şekilde yararlanıyor.

Böyle bir senaryoda, içeriğinizin çok sayıda kitleye ulaşması çok zor bir iş değildir.

İhtiyacınız olan tek şey uygun planlama ve insanların varlığınızı bilmelerini sağlayan bazı teknikler.

Eğer bir YouTuber iseniz , kanalınıza abone olunması en büyük uğraşınız olacaktır.

Youtube kanalınızda 1000 aboneyi aşmanız gerekmektedir.

YouTube Kanalınızı Nasıl Büyütürsünüz?

# 1. Kitlenizi Bulun

YouTube kanalınızda hedeflediğiniz kitleyi seçin. İzleyici, her şeyden önce işinize ilgi duyduğunuzu görmelidir.

İzleyicileri, yeterince iyi hedeflemenizi kolaylaştırmak için en iyi bildiğiniz konuda içerikler üretin.

# 2. Kanalınızın Karşılamasına Tanıtım Videosu Ekleyin

YouTube kanalınıza giren birçok kişi kanalınızın ne hakkında olduğunu merak edecektir.

Kanalınıza abone olmayan bir kişi kanalınıza girdiğinde kanalınız hakkında bir tanıtım videosuyla karşılaşırsa kanalınız hakkında bilgi sahibi olacaktır.

#3. Çekici Küçük Resimler üretin

Bir YouTube videosundaki küçük resim, izleyiciye videonun ne hakkında olacağını gösteren küçük bir kutudur.

Bazen kutuda bir video görüntüsü çekilebilir. Ancak en iyi fikir, çekici grafikler ve metinler ile özelleştirilmiş bir küçük resim oluşturmaktır.

Bu noktalar videonuzu izleyicilere önizleyerek sunduklarınızı daha çekici hale getirecektir.

#4. Videolarınızı Yayınlamak İçin Bir Program Planlayın

Videolarınız için dahil edeceğiniz zamanlama yeterince iyi planlanmalıdır.

Tıpkı bir dizi gününü ve saatini bekler gibi izleyici video yayınlayacağınız günü ve saati merakla beklemelidir. Rasgele gün ve saatlerde yayınlamaktansa, videolarınızı bir plan kapsamında belirli gün ve saatler belirlemeniz çok daha dikkat çekici ve merak uyandırıcı olacaktır.

#5. Oynatma Listesi Oluşturun

Video kanalınızda bir oynatma listesi oluşturulabilir. Çalma listesi, belirli bir konuyla veya başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir fikirle ilgili her şeyi vurgulayan bir dizi video içerebilir.

Çalma listenizde vurgulamak istediğiniz ayrıntılar, konsepte bağlı olarak değişebilir. Ancak hepsinin, tartışmak veya vurgulamak istediklerinizle alakalı benzersiz videolar olması gerekir.

İsterseniz oynatma listenizdeki diğer içerikleri küratörlüğe alma seçeneğiniz vardır. Ancak, içeriğe yeterince dikkat ediyorsanız ve işinizle ilgili olağandışı bir şey yapmıyorsanız, bu en iyi sonucu verecektir.

#6. Canlı Etkinlikler Düzenle

YouTube her zamankinden daha fazla özellikle büyüyor. YouTube kanalınıza ekleyebileceğiniz en heyecan verici özelliklerden biri canlı etkinliklerin kullanılmasını gerektirir.

YouTube kanalınızda canlı soru-cevap oturumları veya başka şeylerin tanıtıcı aktiviteleri de dahil olmak üzere birçok canlı etkinliğe sahip olabilirsiniz . Bu canlı etkinliklere ne zaman varacağınızla ilgili diğer sosyal medya sitelerinde yayınlayabilirsiniz.

Bu canlı etkinliklere katılan kişiler tartışmak istediklerinizle daha fazla ilgilenebilirler.

Bu olaylar, insanların size neler sunmanız gerektiği ve tartışacak ilginç şeyleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlayacaktır.

Kullanıcılar canlı etkinlikten sonra videolarınızı daha fazla gözden geçirmek ve onlara sunduklarınızdan memnunlarsa sonunda kanalınıza abone olmak isteyebilir.

(Not: Canlı etkinlikler yalnızca en az 1.000 abonesi olan kanallarda bulunur. Sertifikalı kar amacı gütmeyen bir kuruluş çalıştırıyorsanız, bu sayı 100’e düşecektir. )

#7. İnsanlardan Öneri İsteyin

Bazen, YouTube kanalınızdaki kişilerin ilgilerini çekebilecekleri şeyleri dinlemenize yardımcı olur. Mümkünse, bu kişilerin görüşlerini alın.

Onlara en çok neyle ilgilendiklerini sorun. Fikirleri, gelecekte kanalınızla neler yapabileceğinizi belirlemeye yardımcı olacaktır.

Bu nokta, özellikle neyi vurgulamak istediğinizi veya sizin için değerli bazı fikirler hakkında nasıl kanalınızın geleceğinizi planlamanız gereken durumlarda işe yarar.

#8. Frekansınızı Artırın

Youtube Video Paylaşım Frekansı
Neil Patel, her iki günde bir Youtube’da yeni bir video paylaşıyor

Söylemeye gerek yok, video paylaşım sıklığınız görüntülemenizle orantılıdır.

İçerik tüketimi arttıkça, yalnızca içerik oluşturma sıklığını artıran kanallar uzun vadede hayatta kalacaktır.

Bir kullanıcı genellikle içeriğinizin daha fazlasını almaya devam etmek için kanalınıza abone olur.

Mevcut abonelerinizi meşgul etmenin ve daha fazla aboneyi çekmenin en iyi yolu bir rutine bağlı kalmak ve düzenli aralıklarla video yayınlamaktır .

Ne kadar çok üretmek isterseniz, izleyicileriniz o kadar fazla tüketmeye istekli olacaktır.

#9. Başlıklarınızı Akıllıca Seçin

akılda kalıcı YouTube video başlığı

İçeriğiniz ne kadar yararlı olursa olsun, istediğiniz sayıda kişiye ulaşmazsa, daha fazla abonelik getirmeye yardımcı olmaz.

SEO amacıyla videonuzun başlığına anahtar kelimeler eklemenin belirgin tekniği ile birlikte , videolarınıza sıra dışı bir başlık vermek, merak uyandırırsa organik ziyaretçiler getirecektir.

YouTube videolarınızın başlıklarını başlangıçta inceleyin. Başlıklar, mantıklı ve takip etmesi kolay olmalıdır. Videolarınızdakilerin açıklamalarını içerebilirler.

Örnek için, “İşte soda suyla karıştırıldığında ne olur?” Veya “Bu yöntem 5 saatte 8 saat uyumanızı sağlayacak” gibi video başlıkları , ziyaretçilerin aklında merak uyandırır ve bu tür videolar gerçekten çok yüksek bir görünüme tanık olur.

Bazı anahtar kelimeler bu videolara da dahil edilebilir. İnsanların abone olma olasılıkları daha yüksek olacak.

#10. YouTube Kanalınızı Özelleştirin

YouTube Kanalınızı Özelleştirin

YouTube kanalınızın ilk görünümü içeriğinizin kalitesi hakkında çok şey söyleyecektir.

Profesyonelce özelleştirilen bir YouTube kanalı, kullanıcının dikkatini çeker ve kanal hakkında daha fazla bilgi edinmek için merak uyandırır.

İyi tasarlanmış bir kanal ilgi çekici bir özellikli videolarla, kanalınızın oldukça profesyonel görünmesini sağlayın ve kesinlikle abone sayısında bir artış göreceksiniz.

#11. İzlenmenizin Artması için Ek Açıklamaları Kullan

Youtube video harekete geçirme ifadesi

Harekete geçirme ifadeleri, YouTuber için bir nimettir. Bunlar, video oynatılırken ekranda beliren açılır pencerelerdir. Bu ek açıklamalardan , bunlarla ilgili eylemlere çağrı ekleyerek faydalanabilirsiniz.

Ek açıklamalar eklerken, doğru zamanlamayı unutmayın. Videonuzun başlangıcına açıklama eklerseniz , muhtemelen görüntüleyiciyi rahatsız edecektir.

Onları videonun ilk yarısında faydalı içerikle meşgul edin ve ardından harekete geçirme ifadesi için açıklamalar ekleyin.

#12. İçerik Hala Kral

Harika YouTube Video İçeriği

Son olarak, herhangi bir videonun en önemli özelliği senaryosu ve izleyicilere sağladığı değerdir.

Peki siz…

YouTube Kanalınızın abone sayısını artırmak için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!